Startlista, sorterad på grupp, Göteborgs brantaste 2019
Uppdaterad 2019-09-02 21:25
Startnummer Förnamn Efternamn Företag/Organisation Klass Födelseår Starttid
333 Alexander Marteleur Activitus Sports club Herrar 1985 18:30
260 Enar Andersson Aktivitus Sports Club Herrar 1980 18:30
261 Jerker Aspgård Aktivitus Sports Club Herrar 1982 18:30
290 Jonas Leissner Aktivitus Sports Club Herrar 1980 18:30
272 Alexander Liljeblad AstraZeneca IF Herrar 1988 18:30
111 Markus Boman Björnligans Fikasällskap Herrar 1989 18:15
117 Sarah Newton Bokio Damer 18:15
118 Klara Strandberg Bokio Damer 18:15
119 Nathalie Trang Bokio Damer 18:15
336 Fredrik Andresen Bokio Herrar 18:30
337 Mikael Eliasson Bokio Herrar 18:30
338 Jonatan Aronsson Bokio Herrar 18:30
339 Fredrik Edén Bokio Herrar 18:30
340 Dan Stopp Bokio Herrar 18:30
341 Olle Josarp Bokio Herrar 18:30
23 Jonas Melin Borf Herrar 1987 18:15
24 Mikael Söder BORF Herrar 1978 18:15
44 Johan Hasselström Codigo running club Herrar 1983 18:15
45 Tony Fideke Codigo Running Club Herrar 1972 18:15
252 Daniel Martinsson Codigo Running Club Herrar 18:30
208 Anders Häll Codigo running club Herrar 18:18
209 Joakim Antonsson Codigo running club Herrar 18:18
210 Johan Claeson Codigo running club Herrar 18:18
25 Martin Dahlqvist Decerno Agile runners Herrar 18:15
26 Oskar Dahlberg Decerno Agile runners Herrar 18:15
27 Roger Norlén Decerno Agile runners Herrar 18:15
325 Niklas Almered Decerno Agile runners Herrar 18:30
9 Jens Marberg DRT Herrar 1973 18:15
198 Jakob Florell est mika:timing Herrar 1982 18:18
199 Fredrik Hidstrand est mika:timing Herrar 18:18
200 Mikaela Johansson est mika:timing Damer 18:18
216 Ann-Sofie Andersson est mika:timing Damer 18:18
217 Wictor Wogelberg est mika:timing Herrar 18:18
329 Lisa Engelke Forest Femmes Damer 1977 18:30
19 Henrik Persson FRISTADS AB Herrar 1975 18:15
89 Kristin Vidunger FRISTADS AB Damer 1977 18:15
90 Daniela Richardsson Fristads AB Damer 1973 18:15
165 Sandra Matti FRISTADS AB Damer 1984 18:18
295 Johannes Bergmann FRISTADS AB Herrar 1985 18:30
320 Niclas Hjelm FRISTADS AB Herrar 1976 18:30
321 Niclas Hjelm FRISTADS AB Herrar 1976 18:30
323 Jerry Hull FRISTADS AB Herrar 1979 18:30
105 Daniel Johansson Funky Running Twirlers Herrar 1975 18:15
201 Laura Kmoch Funky running twirlers Damer 1987 18:18
104 Ella Rebalski Funny Running Twirlers Damer 1987 18:15
73 Peter Sjöberg Först upp Herrar 18:15
74 Therese Ellison Först upp Damer 18:15
75 Eric Rundqvist Först upp Herrar 18:15
76 Marie Nordin Först upp Damer 18:15
77 Thomas Niklasson Först upp Herrar 18:15
204 Hanna Persson GMOK Damer 1979 18:18
268 Henrik Håkansson GMOK Herrar 1995 18:30
312 Moa Sjöberg Gmok Damer 2000 18:30
228 Maximilian Sjöberg Gmok Herrar 2011 18:18
91 Carl Stenberg Golder Herrar 18:15
92 Oscar Päärt Golder Herrar 18:15
93 Jakob Eng Golder Herrar 18:15
94 Ola Skepp Golder Herrar 18:15
95 Jack Pomery Golder Herrar 18:15
96 Ruaa Nassrallah Golder Damer 18:15
97 Andreas Berg Golder Herrar 18:15
98 Johan Utas Golder Herrar 18:15
99 Fredrik Holmberg Golder Herrar 18:15
100 Stina Berg Golder Damer 18:15
101 Björn Larsson Golder Herrar 18:15
102 Martijn Faber Golder Herrar 18:15
103 Louise Göthfors Golder Damer 18:15
289 Ludwig Rosén Göteborg Majorna ok Herrar 2006 18:30
276 Göran Davidsson Göteborg Running Club Herrar 1970 18:30
293 Frank Kawecki Göteborg Running Club Herrar 18:30
205 Wilmer Axenborg Göteborg-Majorna OK Herrar 2010 18:18
271 Palle Zetterstrand Göteborg-Majorna OK Herrar 1971 18:30
109 Johan Rosén Göteborg-Majorna OK Herrar 1980 18:15
196 Sigursteinn Haukur Reynisson Hlaup-Ari Herrar 1980 18:18
197 Elías Ari Sigursteinsson Hlaup-Ari Herrar 2011 18:18
8 Gustav Ceicer IK Mjölksyra Herrar 1988 18:15
16 Filip Söderberg IK Mjölksyra Herrar 1990 18:15
17 David Renzhog IK Mjölksyra Herrar 1990 18:15
18 Linus Sjöman IK Mjölksyra Herrar 1993 18:15
43 Susanna Forsting IK Mjölksyra Damer 1990 18:15
62 Cecilia Brehammar IK Mjölksyra Damer 1989 18:15
181 Reza Gezavati IK Mjölksyra Herrar 1964 18:18
301 Cristian Aronsson IK Mjölksyra Herrar 1988 18:30
28 Jan Mårtensson Lonesome Runners Herrar 18:15
306 Peter Hellman Låkeberget Runners Herrar 1974 18:30
275 Anna Franklin Majornas IK Damer 1986 18:30
170 Joanna Terning Military Fitness skatås Damer 1991 18:18
171 Anders Hansson Military Fitness Skatås Herrar 1994 18:18
78 Jeanette Larsson Militaryfitness Skatås Damer 1984 18:15
185 Nevena Cotra militaryfitness Skatås Damer 1994 18:18
186 Joakim Högberg Militaryfitness Skatås Herrar 1986 18:18
10 Björn Lindman Min Rehab Herrar 1986 18:15
35 Annika Björlin-Delmar Min Rehab Damer 1990 18:15
274 Petter Nilsson Min Rehab Herrar 1986 18:30
298 Ulrik Astonson Min rehab Herrar 1985 18:30
314 Johannes Borgqvist Min Rehab Herrar 1990 18:30
38 Mattias Lundberg MIT TOUGH TEAM Herrar 1978 18:15
327 Adelina Palmroth Mjölksyra IK Damer 1991 18:30
48 Johan Norman mobilitet.nu Herrar 1967 18:15
63 Carl Hoff Mount Everest Herrar 18:15
64 Lydia Lorentz Mount Everest Damer 18:15
65 Gudni Edvardsson Mount Everest Herrar 18:15
66 Anneli Karlsson Mount Everest Damer 18:15
67 Jenny Linden Mount Everest Damer 18:15
107 Wilma Reinholdsson Mölndals AIK Damer 2006 18:15
108 Elina Reinholdsson Mölndals AIK Damer 2004 18:15
270 Sebastian Nilsson Mölndals AIK Herrar 1998 18:30
303 Magnus Alinder Mölndals AIK Herrar 1975 18:30
332 Marcus Lamm Mölndals AIK Herrar 2006 18:30
343 Karl Aderstedt Althoff Mölndals AIK Herrar 2006 18:30
14 Mathias Jonasson Nudie Jeans Co. Herrar 1987 18:15
22 Malte Ramberg Nudie Jeans Co. Herrar 1975 18:15
55 Tilde Nordh Nudie Jeans Co. Damer 1994 18:15
161 Otto Rosenlund Nudie Jeans Co. Herrar 18:18
307 Anton Melin Nudie Jeans Co. Herrar 1984 18:30
304 Christian KNASEN Eikedal O2 Extreme Team Herrar 1980 18:30
116 oscar oliva torstensson omnipollo run club Herrar 1979 18:15
346 Karin Törnbom Persson Damer 1982 18:30
169 Sarah Koivula Pumpkin Power Damer 1989 18:18
81 Lars Backefeldt SAAB IF Herrar 18:15
82 Lisa Modin SAAB IF Damer 18:15
83 Kalle Vikman SAAB IF Herrar 18:15
84 Ola Steneborg SAAB IF Herrar 18:15
85 Henrik Engvall SAAB IF Herrar 18:15
86 Drazen Kos SAAB IF Herrar 18:15
87 Johan Svahn SAAB IF Herrar 18:15
88 Jacob Viktorsson SAAB IF Herrar 18:15
164 Ola Bååth SAAB IF Herrar 18:18
182 Jesper Skogsberg SAAB IF Herrar 18:18
183 Pia Karlsson SAAB IF Damer 18:18
285 Daniel Johansson SAAB IF Herrar 1974 18:30
286 Marcus Stoor SAAB IF Herrar 18:30
287 Magnus Wennberg SAAB IF Herrar 18:30
316 Anders Billander SAAB IF Herrar 18:30
317 David Nilsson SAAB IF Herrar 18:30
318 Ola Karlsson SAAB IF Herrar 18:30
319 Johannes Andersson SAAB IF Herrar 18:30
53 Emil Skepp SAIK e klubben Herrar 1974 18:15
193 Samantha Barichievy SamB Damer 1980 18:18
68 Sebastian Jernberg Snabbaste benen Herrar 18:15
69 Patrik Olsson Snabbaste benen Herrar 18:15
70 FIlip Ekroth Snabbaste benen Herrar 18:15
71 Oskar Thor Snabbaste benen Herrar 18:15
72 Marie Eriksson Snabbaste benen Damer 18:15
166 Fredrik Malmström sockerpärlorna Herrar 1970 18:18
167 Kevin Ahlström sockerpärlorna Herrar 1991 18:18
168 Martin Karlsson sockerpärlorna Herrar 1978 18:18
184 stefan Eriksson Sockerpärlorna Herrar 1995 18:18
292 Marcus Jansson sockerpärlorna Herrar 1977 18:30
154 Bo Levinsson Solvikingarna Herrar 1954 18:18
172 Gunnar Olsson Solvikingarna Herrar 1946 18:18
280 Jens Böhmer Solvikingarna Herrar 1981 18:30
315 Joachim Persson Solvikingarna Herrar 1964 18:30
254 Anton Landgren Strömstad Löparklubb Herrar 1989 18:30
173 Fredrik Stenholm Team BDS Herrar 1971 18:18
15 Johnathan Erdal Team Capgemini Herrar 18:15
57 Mergim Haxhiu Team Capgemini Herrar 18:15
58 Joacim Johnsson Team Capgemini Herrar 18:15
162 Robert Nahra Team Capgemini Herrar 18:18
163 Viktor Paulsson Team Capgemini Herrar 18:18
178 Alice Öberg Team Capgemini Damer 18:18
179 Elsa Duberg Team Capgemini Damer 18:18
310 Michael Grunwald Team Capgemini Herrar 18:30
202 Maria Ericsson Team Ericsson Damer 1979 18:18
3 Stefan Strandberg Team Garbage Herrar 1963 18:15
33 P-O Hellqvist Team Garbage Herrar 1955 18:15
34 Jane Strömberg Team Garbage Damer 1956 18:15
152 Lotta Jacobsson Team Garbage Damer 1967 18:18
190 Kristin Hellström Team Garbage Damer 1961 18:18
158 Therese Magnusson Team Knasen Damer 1972 18:18
294 Thomas Fridner Team Nordic Trail Herrar 1977 18:30
330 Joel Språng Team Nordic Trail Herrar 1984 18:30
335 Viktor Thun Team Thun Herrar 1998 18:30
7 Thomas Gustafsson The Cross Factory Herrar 1984 18:15
39 Annika Eek The Cross Factory Damer 1989 18:15
40 Anna Glansberg The cross factory Damer 1985 18:15
42 Roinne Jonsson The Cross Factory Herrar 1965 18:15
61 Anton Ivarsson The Cross Factory Herrar 1996 18:15
156 Daniel Forsberg The cross factory Herrar 1974 18:18
159 Anna Forsberg The Cross Factory Damer 1980 18:18
160 Mikael Gustafsson The Cross Factory Herrar 1978 18:18
174 Jörgen Johansson the Cross Factory Herrar 1971 18:18
175 Sanna Mjörnestrand The Cross Factory Damer 1972 18:18
300 Johan Mjörnestrand The Cross Factory Herrar 1971 18:30
32 Divus Gustavsson THE OCR GYM Herrar 1972 18:15
253 Tobias Jäger THE OCR GYM Herrar 1986 18:30
49 Helena Zetterlund Tjörn CK Damer 18:15
288 Karin Nilsson Ullevi FK Damer 1982 18:30
153 Tuve Kwarnmark Umara Sports Club Herrar 1964 18:18
11 Jonatan Östman Vi vill bara ha picknick Herrar 1985 18:15
46 Daniel Sunnemar Vi vill bara ha picknick Herrar 1985 18:15
52 Carl Borgentun Vi vill bara ha picknick Herrar 1979 18:15
155 David Engström Vi vill bara ha picknick Herrar 1976 18:18
195 Helena Bergvall vi vill bara ha picknick Damer 1983 18:18
258 Nicklas Gunnarsson Örgryte IS Herrar 1996 18:30
262 Mohamed Ali Örgryte IS Herrar 1999 18:30
263 Desiree Lilliehöök Örgryte IS Damer 1986 18:30
264 Andreas Åkesson Örgryte IS Herrar 1990 18:30
265 Johanna Larsson Örgryte IS Damer 1993 18:30
266 Evelina Hultegård Örgryte IS Damer 1990 18:30
1 Rikard Sandblom Herrar 1973 18:15
2 Anderd Fritz Herrar 1963 18:15
4 Aaron Selfe Herrar 1992 18:15
5 Erik Hjortsjö Herrar 1983 18:15
6 Stefan Johansson Herrar 1973 18:15
12 Daniel Gustavsson Herrar 1986 18:15
13 Christoffer Olsén Herrar 1984 18:15
20 Kim Van der star Herrar 1978 18:15
21 Martin Gustafsson Herrar 1975 18:15
29 Fredrik Hedenus Herrar 1976 18:15
30 Ola Leire Herrar 2006 18:15
31 Håkan Eriksson Herrar 1956 18:15
36 Magnus Eriksson Herrar 1976 18:15
37 Pauline Hagberg Damer 1985 18:15
41 Malin Holmberg Damer 1989 18:15
47 Petter Hagberg Herrar 1981 18:15
50 Peter Ehlinger Herrar 1966 18:15
51 Tommy Bäckman Herrar 1961 18:15
54 Alfred Olsson Herrar 1990 18:15
56 Patrik Ekstrand Herrar 1980 18:15
59 Ida Sande Damer 1985 18:15
60 Emma Anger Damer 1983 18:15
79 Victor Hammar Herrar 1984 18:15
80 Joakim Frid Herrar 1974 18:15
106 Andreas Truedsson Herrar 1989 18:15
151 Sara Danielsson Damer 1987 18:18
157 Therese Magnusson Damer 1972 18:18
176 Lisa Jönsson Damer 1970 18:18
177 Anna Gnudi Damer 1982 18:18
180 Anna Ivarsson Damer 1991 18:18
187 Johanna Olofsson Damer 1976 18:18
188 Jacob Berging Herrar 1997 18:18
189 Irene Engelin Damer 1969 18:18
191 Kent Holm Herrar 1966 18:18
192 Niclas Ejebjörk Herrar 1984 18:18
194 Reg Barichievy Herrar 1953 18:18
203 Olle Johansson Herrar 2009 18:18
206 Peter Stalfors Herrar 1985 18:18
207 Henrik Forsting Herrar 1992 18:18
211 Klaes Göransson Herrar 1974 18:18
212 Jessica Ejebjörk Damer 1984 18:18
213 Oscar Fritzson Herrar 1980 18:18
214 Anthony Boyd Herrar 2019 18:18
215 Jimmy Törnqvist Herrar 1977 18:18
218 Magnus Roos Herrar 1976 18:18
219 Gavin McCrory Herrar 1990 18:18
220 Xiaoming Kan Herrar 1988 18:18
221 Johan Ericsson Herrar 1978 18:18
222 Olle Ericsson Herrar 2009 18:18
223 Axel Persson Herrar 2009 18:18
224 Anders Axenborg Herrar 1976 18:18
225 Martin Malmström Herrar 1975 18:18
226 Arvid Lilja Herrar 2010 18:18
251 Johan Källström Herrar 2002 18:30
255 Jonathan Bark Herrar 1988 18:30
256 Kristoffer Säfström Herrar 1989 18:30
257 Sebastian Daland Herrar 1999 18:30
259 Lucas Sundblad Herrar 1997 18:30
267 Marcus Millegård Herrar 1985 18:30
269 Jakob Hjelmåker Herrar 1979 18:30
273 Markus Anderberg Herrar 1988 18:30
277 Mira Göransson Damer 2005 18:30
278 Peter Landqvist Herrar 1990 18:30
279 Yvonne Carlberg Damer 1969 18:30
281 Johan Noren Herrar 1963 18:30
282 Magnus Lindström Herrar 1974 18:30
283 Gunnar Fovaeus Herrar 2004 18:30
284 Erik Lax Herrar 1985 18:30
291 Frida Hansson Damer 1997 18:30
296 Josef Källström Herrar 1974 18:30
297 Martin Puumalainen Herrar 1975 18:30
299 Linnéa Bäckström Damer 1975 18:30
302 Andreas Ljungqvist Herrar 1976 18:30
305 Joel Edlund Herrar 1983 18:30
308 jan-olof svensson Herrar 1966 18:30
309 Fredrik Andersson Herrar 1972 18:30
311 Nina Bergman Damer 1979 18:30
313 Jonas Björk Herrar 1982 18:30
322 Martin Johansson Herrar 1974 18:30
324 Lars Andreasson Herrar 1982 18:30
326 Fenja Schmidt Damer 1990 18:30
328 Anna Larsson Damer 1990 18:30
331 Elias Nordberg Herrar 2004 18:30
334 Per Real Svensson Herrar 1983 18:30
227 Robert Jonasson Herrar 1990 18:18
110 Robin Larsen Herrar 1979 18:15
112 Pernilla Hjortmo Damer 1970 18:15
113 Mats Kristiansson Herrar 1964 18:15
114 Erik Kristiansson Herrar 1992 18:15
115 mette broegaard Damer 1980 18:15
120 Daniel Eriksson Herrar 1977 18:15
342 John Waldemar Persson Herrar 1991 18:30
344 Anton Uppström Herrar 1992 18:30
345 Simon Larsson Herrar 1992 18:30
347 Emma Kronberg Damer 1982 18:30
348 Christoffer Karlsson Herrar 1986 18:30
349 Maria Malmström Damer 1979 18:30
350 Signe Hördegårdh Damer 2006 18:30

Arrangör

Göteborg-Majorna OK c/o Mats Jodal Johannebergsvägen 15, 448 35 Floda

Organisationsnummer: 855102-3156 Postgiro: 171196-9

Frågor eller synpunkter?

Vi uppskattar din feedback! Bästa sättet att få kontakt är att kontakta oss på sociala medier.

Sociala medier

Vi finns på Facebook, Twitter och Instagram!